Posted in Dobra polisa, Ergo Hestia

Jak można ubezpieczyć samochód w Ergo Hestia?

Każdy właściciel samochodu szuka atrakcyjnych ubezpieczeń swojego pojazdu. Firmy ubezpieczeniowe przygotowują spersonalizowane oferty, które dotyczą zarówno obowiązkowej polisy OC, jak i Autocasco. Często wykupić można wiele rozszerzeń zakresu ubezpieczenia lub…czytaj dalejJak można ubezpieczyć samochód w Ergo Hestia?

Posted in Dobra polisa, PZU

Jakie produkty ubezpieczeniowe oferuje PZU?

W naszym życiu na każdym kroku towarzyszy nam ryzyko. Każdego dnia mogą nas spotkać nieprzyjemne zdarzenia losowe których nie da się wcześniej przewidzieć. Skutki tych przykrych zdarzeń mogą przynajmniej częściowo…czytaj dalejJakie produkty ubezpieczeniowe oferuje PZU?

Jakie ubezpieczenia oferuje Ergo Hestia?

Ergo Hestia to grupa, do której oprócz tego towarzystwa wchodzi również MTU, MTU24 oraz YouCanDrive. To Sopockie Towarzystwo powstało w 1991 roku i prężnie się rozwijało przez te wszystkie lata. Dzięki temu obecnie wyróżniane jest jako jedna z największych firm ubezpieczeniowych. Swoje produkty oferuje szerokiej gamie klientów: klientom indywidualnym, działającym w zakresie przemysłu oraz małego i średniego biznesu.

Co ubezpieczysz w firmie Ergo Hestia jako osoba prywatna

Ergo Hestia podobnie jak inne towarzystwa ubezpieczeniowe oferuje swoim klientom szeroką gamę różnorodnej ochrony. Jeżeli chodzi o klienta indywidualnego, to ma tutaj on możliwość zawarcia kompleksowej ochrony, bowiem firma oferuje:

 • Ubezpieczenie samochodu: w jego ramach masz możliwość wyboru pomiędzy następującymi rodzajami: OC, Autocasco, NNW, Assistance, Bagaż, stała suma ubezpieczenia oraz ubezpieczenie szyb;
 • Ubezpieczenie domu i mieszkania: grupa Ergo wyróżnia 6 możliwości: mienie od ognia i zdarzeń losowych, mienie od kradzieży, dom w budowie, domek letniskowy, ubezpieczenie NNW, OC w życiu prywatnym;
 • Ubezpieczenie zdrowia i życia: oferowane jest w grupie otwartej dla klienta indywidualnego oraz w grupie zamkniętej dla klienta biznesowego; 
 • Ubezpieczenie podróży i sportowe: w jego ramach wyróżnione zostały następujące rodzaje: pomoc medyczna i koszty leczenia, OC, NNW, bagaż, rehabilitacja i świadczenie, sprzęt sportowy, sport lub podróż assistance.

W każdym przypadku, chcąc zawrzeć polisę dot. konkretnego przedmiotu ubezpieczenia, warto sprawdzić ogólne warunki ubezpieczenia. Bowiem towarzystwa ubezpieczeniowe, chociaż na pozór identyczny, to jednak w różniący się sposób definiują poszczególne ryzyka. Ponadto z pewnością wskazane są w nich także wyłączenia od odpowiedzialności. Informacje te są cenne  już na etapie zawierania umowy, tak by w przypadku wystąpienia tej konkretnej szkody nie pozostawać bez ochrony.

Ubezpieczenia dla przedsiębiorców w Ergo Hestia

Dla przedsiębiorców została przygotowana specjalna oferta pt. “firma”. W jej ramach możesz ubezpieczać majątek przedsiębiorstwa, a w tym szczególnie: budynki i lokale, środki obrotowe, maszyny, urządzenia techniczne i wiele więcej. To Sopockie Towarzystwo wyróżnia następujące w tej grupie rodzaje ubezpieczeń:

 • Mienie od ognia i zdarzeń losowych;
 • Mienie od kradzieży;
 • OC zawodowe;
 • OC w działalności gospodarczej;
 • NNW;
 • Autocasco;
 • Bagaż i Cargo; 
 • Assistance majątkowy. 

Warto zauważyć, że przedsiębiorca ma w ramach tej grupy możliwość ubezpieczenia w jednym pakiecie swojego majątku firmowego i prywatnego.